+38 (098) 383-2-383; +38 (044) 383-2-383; info@stl-grupp.com

Машинобудування

  • позиціонування деталей при механічній обробці
  • відкривання / закривання засувок трубопроводів, систем управління, кришок, дверей
  • обдув стисненим повітрям
  • затиск заготовки
  • визначення положення заготовки
  • управління подачею системи охолодження
  • вимір деталей
  • безпека
  • установка інструменту

Автоматизація передбачає застосування приладів, машин, пристосувань, що дозволяють здійснювати виробничі процеси без фізичних зусиль людини, лише під його контролем.

У всіх автоматизованих процесах застосування сенсорних елементів в якості інформаційних датчиків систем управління PLC є необхідною умовою. Вони надають необхідні сигнали про позицію, кінцеві положення або служать в якості імпульсних датчиків для завдання чисельних значень або реєстрації частоти обертання. В даний час індуктивні і ємнісні датчики незамінні в промисловому застосуванні. У порівнянні з механічними аналогами, вони мають майже ідеальні властивості: безконтактне спрацьовування, абсолютна зносостійкість, а також висока частота і точність перемикань. Крім цього, вони нечутливі до вібрації, пилу і вологості. Індуктивні датчики безконтактно реагують на всі метали, ємнісні датчики реагують майже на всі тверді і рідкі матеріали, такі як метал, скло, дерево, пластик, вода, масло і т.п.

Автоматизовані верстати стають все більш компактними. Там, де немає вільного місця для монтажу стандартних оптичних сенсорів, знаходять застосування світлопроводи. Переваги цих систем: електронний дешифратор і оптоелектронні елементи розташовуються окремо від отворів для входу і виходу світлового променю системи. Тому вимірювальні головки оптоволоконних світловодів можуть перебувати і в важкодоступних місцях. Світловоди оптимальні для застосування на малих радіусах дії. Принцип однопроменевого світлового бар'єру: випромінюють і прийомні світлопроводи прокладені окремо. Обидва кінці (головки оптоволоконних світловодів) розташовані навпроти один одного. Переривання світлового променю аналізується за принципом однопроменевого світлового бар'єру. Максимальний радіус дії складає 120 см.
Принцип дифузного віддзеркалення: випромінюючі і прийомні світлопроводи знаходяться в одній оболонці. У голівці зонда знаходяться і випромінюють, і прийомні світлопроводи. Радіус дії датчиків IFM становить максимум 70 мм.
Обмежений простір: головка оптоволоконного світловода розташована безпосередньо в тому місці, де відбувається зчитування, а пов'язаний підсилювач - в місці, де досить простору для монтажу.
Розпізнавання найдрібніших об'єктів: залежно від типу головки і радіусу дії безпомилково розпізнаються дрібні об'єкти розміром до 0,5 мм. При точному позиціонуванні об'єкта можна виявити найдрібніші структури, н-р, крок різьблення.
Високі температури: оптоволоконні світлопроводи з металевим покриттям можуть використовуватися при температурі до 290°C, оптоволоконні світловоди з металевим покриттям в силіконової оболонці - при температурі до 150°C.
Стійкість до хімічної дії: оптоволоконні світлопроводи з металевим покриттям в силіконової оболонці мають стійкість до впливу багатьох агресивних хімікатів.

Роликовий підшипник - стандартний елемент конструкції верстатів і устаткуваннь. Правильне функціонування даного рухомого компонента, який здійснює передачу зусилля, є критичним для продуктивної експлуатації техніки і обладнання. В результаті високих статичних і динамічних навантажень під час роботи, а також обмежень конструкції, роликові підшипники найчастіше є ахіллесовою п'ятою обладнання щодо терміну служби. Непередбачені пошкодження підшипників часто призводять до погіршення якості або псування виробів. В даний час промисловий моніторинг роликових підшипників обмежується епізодичним виміром за допомогою ручних інструментів і дорогими централізованими вимірювальними системами, які, через їх високу вартість, має сенс використовувати тільки при моніторингу дорогого устаткування, такого як турбіни і великогабаритні приводи. Датчик EFECTOR OCTAVIS - перший на ринку датчик вібрації з вбудованою системою діагностики роликових підшипників на основі частотного аналізу. Завдяки запатентованому алгоритму діагностики, можна незалежно контролювати кілька підшипників і відображати їх стан за допомогою триколірних індикаторів ( "зелений-жовтий-червоний"). Моніторинг та діагностика виконуються в реальному масштабі часу. Датчик може працювати автономно, завдяки цьому відпадає необхідність в дорогих рішеннях для надійної діагностики підшипників. Таким чином, вперше можливий моніторинг невеликих верстатів і елементів обладнання з такою ж якістю, яке забезпечують дорогі системи.

У багатьох виробничих процесах вже неможливо обійтися без енкодерів - датчиків кута повороту в якості чутливих елементів для задач точного позиціонування. Вони перетворять обертальний рух в цифровий сигнал. Можливі також вимірювання довжини при застосуванні шестерні і зубчастої рейки або відповідно мірних коліс. Енкодери працюють шляхом безконтактного оптоелектронного сканування. Для цього на валу жорстко закріплюється скляний кодувальний диск.
Розрізняють два основних типи енкодерів: інкрементні і абсолютні енкодери.

Авторські права 2019 © СТЛ-ГРУПП - Засоби автоматизації та регулювання, клапани, приводи, запірна арматура. Усі права захищені.
Засоби автоматизації і регулювання, клапани, приводи, запірна арматура